Portal dedykowany obiektom gastronomicznym i hotelowym

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Krasnymstawie otrzymała prawo do posługiwania się znakiem jakości Poznaj Dobrą Żywność. Produktem, który będzie oznaczony logotypem programu prowadzonego przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi jest krasnostawskie Zsiadłe Mleko. Znak jakości przyznano OSM Krasnystaw na uroczystej gali podczas poznańskich targów Polagra, które zakończyły się 28 września.

 

Głównym celem Programu Poznaj Dobrą Żywność jest informowanie konsumentów o wysokiej jakości produktach. Udział w Programie jest dobrowolny, a uczestniczyć w nim mogą przedsiębiorcy z Państw Członkowskich Unii Europejskiej. Znakprzyznawany jest jedynie tym wyrobom, które spełniają kryteria opracowane przez Kolegium Naukowe ds. jakości produktów żywnościowych. W Polsce pieczę nad Programem Poznaj Dobrą Żywność sprawuje Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

 

„Zsiadłe Mleko jest jednym z tych produktów w ofercie OSM Krasnystaw, które cieszą się największym uznaniem konsumentów. Jest to też doskonały przykład filozofii funkcjonowania naszej spółdzielni. Stawiamy na naturalność składników pochodzących z najczystszych rejonów Unii Europejskiej oraz tradycyjne receptury. Myślę, że można śmiało pokusić się o stwierdzenie, że krasnostawskie Zsiadłe Mleko to jeden z najbardziej naturalnych produktów mleczarskich na rynkach UE. Nie jest więc dla nas zaskoczeniem, że nasz produkt bez problemu spełnił rygorystyczne wymagania certyfikacyjne Programu Poznaj Dobrą Żywność. To zresztą nie jedyny znak jakości przyznany OSM Krasnystaw dla Zsiadłego Mleka w wyniku procesu certyfikacji. W przeszłości otrzymaliśmy przecież także prawo do posługiwania się godłem promocyjnym AGRO POLSKA. Zsiadłe mleko doceniono również I miejscem w Krajowej Ocenie Mleka Spożywczego i Mlek Fermentowanych. Nie ma wątpliwości, że Zsiadłe Mleko z Krasnegostawu to w pełni naturalny, pełnowartościowy, tradycyjny produkt.” - mówi Krzysztof Bortacki, Kierownik Działu Handlu i Marketingu OSM Krasnystaw

 

Oznaczenie znakiem jakości Poznaj Dobrą Żywność ma pomagać konsumentom w wyborze najlepszych produktów dostępnych na rynku. Jednocześnie Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi realizuje cel wspólnotowej polityki w zakresie żywności, polegający na poszerzaniu obszaru wysokiej jakości i różnorodności żywności na Wspólnym Rynku. Znak przyznawany jest produktom na okres 3 lat.

 

zsiadle mleko 400 300dpi

Portal dla obiektów gastronomicznych i hotelowych

Dzięki Abc-restauracji.pl dowiesz się jak osiągnąć karierę w branży HoReCa. Artykuły podpowiadają jak doskonalić kadrę menedżerską, dobierać odpowiednich pracowników i poprawnie prowadzić własną restaurację. Nieodzownym elementem prowadzenia każdego biznesu jest także zaopatrzenie i dostawa, o których często wspominamy na łamach portalu.

Zachęcamy do zapoznania się z aktualnym katalogiem, w którym znajdują się między innymi artykuły na temat branży HoReCa oraz informacje na temat dostawy i zaopatrzenia restauracji, barów i hoteli. Każdego roku organizowane są także liczne targi, do których czas odliczany jest na zegarze powyżej.

ABC Restauracji poprzednie wydania

Listopad2017
Pazdziernik2017
Wrzesien2017
Sierpien
Sierpien 2017
czerwiec-2017
Lato 2017
Marzec-2017
luty 2017